PAVAWALL SMART

Dřevovláknitá fasádní deska

Deska PAVAWALL SMART se používá na vnější opláštění stěn dřevostaveb, zateplení stěn stávajících jak nových, tak i starších, případně dodatečně zateplení zdiva. Deska má tupý spoj na sraz. Pokládá se vždy na souvislou rovnou plochu. Přednostní uplatnění má na celostěnové CLT panely. Jedná se o kvalitní náhradu minerální a polystyrenové izolace z přírodního obnovitelného materiálu. Maximální povolená expozice vnějším klimatickým vlivům jsou v případě povrchové úpravy tenkovrstvou omítkou jsou týdny. Pod obklad může být materiál bez ochrany až po dobu 2 měsíce.

Zateplování na rovné dřevěné CLT panely se provádí kontaktně bez lepení. Desky se připevňují mechanicky kotevními hmoždinkami.
Zateplování nového nebo staršího zdiva s nerovným povrchem vyžaduje celoplošné lepení izolačních desek. Silikátové lepidlo s nízkým difúzním odporem má účel vyplnit nerovnosti tak, aby na kontaktu zdiva a izolantu nebyly vzduchové mezery. Konstrukční připevnění se provede kotevními hmoždinkami stějně jako na dřevěné panely.

Desky se připevňují do nosné dřevěné konstrukce kotevními hmoždinkami pro zateplovací systémy ETICS, nejlépe Ejotherm STR H. Do zdiva se připevňují kotevními hmoždinkami, například Ejotherm STR U 2G.
Doporučujeme používat výhradně ověřená a schválená omítková souvrství, JUBIZOL DIFFU a WEBER.
Pod jakýkoliv obklad se vždy použije větrová fólie. Pod obklad se spárami musí být fólie odolná UV záření.

Certifikovaná konstrukce Insowool

Tento výrobek není v současné době součástí certifikovaných difúzně otevřených konstrukcí stavebnice INSOWOOL DIFFU.

Poptat produkt přes eshop

Pokud máte o tento materiál zájem, nechte si vypracovat cenovou nabídku přes náš poptávkový eshop www.pavatexeshop.cz.