ISOLAIR MULTI 40 – 80 mm

Univerzální dřevovláknitá deska hydrofobizovaná, spoj pero-drážka

Deska ISOLAIR MULTI má široké uplatnění na střechách a stěnách dřevostaveb, a při rekonstrukcích různého rozsahu.
STĚNA: používá se na vnější opláštění stěn dřevostaveb, na zateplení stěn nových a stěn starších dodatečně zateplovaných. Maximální povolená expozice vnějším klimatickým podmínkám v případě povrchové úpravy tenkovrstvou omítkou jsou 4 týdny. Pod obklad s provětrávanou vzduchovou mezerou může být materiál bez ochrany až po dobu 3 měsíce.
Větrová fólie je v případě obkladu beze spár doporučená. Pod obklad se spárami je nutné vždy použít větrovou UV stabilní fólii.
Desky se připevňují do nosné dřevěné konstrukce nerezovými sponami nebo kotevními hmoždinkami pro zateplovací systémy ETICS, například Ejotherm STR H. Do zdiva se připevňují kotevními hmoždinkami, například Ejotherm STR U 2G.
Doporučujeme používat výhradně ověřená a schválená omítková souvrství.

STŘECHA: používá se při zateplování podkroví jako nadkrokevní izolace.
Desky se kotví dlouhými vruty přes kontralatě do krokví. Doporučené vruty pro všechny tloušťky Pavatexu jsou výrobky SFS (TWIN UD + HTP-T-FH-PT) v rozsahu délek 170 – 520 mm. Vruty nabízíme společně s výpočtem návrhu délek a počtu kusů. Menší tloušťky Pavatexu lze připevňovat výrobky firmy HPM-TEC až do délky vrutu 400 mm.
ODOLNOST PROTI KRUPOBITÍ: deska má experimentálně ověřenou odolnost proti krupobití podle švýcarského předpisu „VKF Prüfbestimmung No. 00a“. Tloušťky 60 a 80 mm spadají do kategorie HW4.

Certifikovaná konstrukce Insowool

Tento výrobek je součástí certifikovaných difúzně otevřených konstrukcí stavebnice INSOWOOL DIFFU.
Konkrétní způsoby použití jsou uvedeny na stránkách www.insowool.cz.

Poptat produkt přes eshop

Pokud máte o tento materiál zájem, nechte si vypracovat cenovou nabídku přes náš poptávkový eshop www.pavatexeshop.cz.